Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Centrum Ukiel z tytułem „Modernizacja Roku 2015”, stadion w Dywitach w pierwszej szóstce

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odbiera nagrodę za Centrum Ukiel, zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Olsztyna

Kolejny laur dla Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Tym razem obiekt został wyróżniony tytułem „Modernizacji Roku 2015”.

W Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięto XX edycję konkursu „Modernizacja Roku”. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie i wspieranie ratowania obiektów oraz promocja modernizacji. Uczestnicy podzieleni byli na 13 kategorii. Olsztyńska inwestycja znalazła się pośród przedsięwzięć z zakresu kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Przedstawiciele konkursowej Kapituły oceniali m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność, nowoczesność oraz jakość zastosowanych materiałów.

Choć półki uginają się już od nagród, z radością dostawiamy kolejną – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – To niezwykle ważne potwierdzenie słuszności decyzji o zainwestowaniu w brzegi naszego największego jeziora. O tym tytule zdecydowało przecież grono ekspertów. Natomiast mieszkańcy i przyjezdni każdego dnia głosują na Ukiel nogami.

Zagospodarowanie brzegów jez. Krzywego kosztowało ok. 63 mln złotych. Poza okolicami plaży miejskiej, miasto zainwestowało w tereny na Słonecznej Polanie oraz przy ul. Olimpijskiej. Powstał kompleks rekreacyjno-sportowy, z którego można korzystać przez cały rok.

Natomiast zmodernizowany stadion lekkoatletyczny w Dywitach znalazł się w pierwszej szóstce konkursu „Modernizacja Roku 2015”. – To bezsprzeczny sukces znaleźć się w gronie sześciu najlepiej zmodernizowanych obiektów sportowych w Polsce – ocenia Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. Gmina Dywity zgłosiła modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Różanej 2a. Dywicka inwestycja została doceniona przez komisję konkursową w kategorii „Sport i rekreacja”. Zmodernizowany stadion ze sztucznie nawadnianą płytą boiska i najlepszą aktualnie bieżnią w Olsztynie i okolicach rywalizował w ścisłym finale m.in. z obiektami sportowymi w dużo większych ośrodkach w Białymstoku, Bielsko-Białej, czy Bolesławcu.

Wójt gminy Dywity Jacek Szydło odbiera wyróżnienie

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 675 obiektów z całego kraju. Do finałowej stawki zostało zakwalifikowanych 79. Konkursowa kapituła odwiedziła je w ciągu 22 dni. Poza inwestorem, czyli gminą Olsztyn, laury trafiły także do wykonawców zadania oraz projektantów – trzech pracowni architektonicznych ze stolicy regionu, które przygotowały obiekty.

Słoneczna Polana w Olsztynie

Centrum Ukiel

 

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poprawią się warunki jazdy na 300 km dróg gminnych

Prawie 300 kilometrów dróg gminnych, powiatowych i wewnętrznych będzie wyremontowanych dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pieniądze na ten cel pochodzą z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV