Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cezary Ilczyna: zawód reżysera nie wyprze zawodu aktora

Od zawsze wiedział, że chce być aktorem. W czasach licealnych należał do Koła Żywego Słowa i recytował ambitne teksty znanych polskich poetów. Gościem Barbary Fedoniuk jest Cezary Ilczyna – aktor, reżyser i wykładowca akademicki.

Cezary Ilczyna – urodził się w 1959 roku w Opolu. Absolwent krakowskiej PWST – filia we Wrocławiu. Współpracował z teatrami w Słupsku, Elblągu i Bydgoszczy; od 1988 roku związany ze sceną olsztyńską. Tu doceniła go publiczność przyznając mu nagrody „Teatralna Kreacja Roku”: w 1997 za rolę Błazna w „Wieczorze Trzech Króli” W. Szekspira, rok później za Clova w „Końcówce” S. Becketta, następnie za Papkina w „Zemście” A. Fredry (1999) i postać Argana w „Chorym z urojenia” Moliera (2000). Za całokształt pracy twórczej został nagrodzony w 1997 roku przez Kapitułę tegoż plebiscytu.

Kilkakrotnie przygotowywał spektakle dyplomowe adeptów Studium Aktorskiego w Olsztynie, ponadto prowadzi zajęcia z emisji głosu na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jego drugą zawodową pasją jest radio, w domu ma własne studio nagraniowe.

Rozmowa z Cezarym Ilczyną – posłuchaj

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, Slider, I kto to mówi
Święto ulicy Dąbrowszczaków

Swoje święto obchodziła jedna z najpiękniejszych olsztyńskich ulic - Dąbrowszczaków. Był to już czwarta edycja jednej z imprez Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Były mistrzostwa gry w kapsle,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV