Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Chaos będzie rządził Galerią EL

Fot. Galeria EL

W elbląskim „Centrum Sztuki Galeria EL” odbędzie się dziś (6 kwietnia) wernisaż „Na krawędzi chaosu” Ryszarda Ługowskiego. To istotna prezentacja, ma charakter retrospektywny, pokazywane są prace powstałe w ciągu ostatnich twórczych 20 lat, ale zawiera też prace nowe, przygotowane specjalnie na tę wystawę. Ryszard Ługowski zmienia także niektóre stare, adaptując je do wnętrz Galerii EL.

Tytuł „Na krawędzi chaosu” to diagnoza stanu kultury współczesnej. Ługowski przywołuje kilka sytuacji, które sytuują się na krawędzi chaosu przy okazji tworząc współczesne mity. Zabójstwo prezydenta J. F. Kennedy’ego, zamach z 11 września 2001 roku, islamski terroryzm, katastrofa smoleńska są przypomniane przez twórcę osobnymi instalacjami, które we wnętrzach Galerii EL tworzą rodzaj łańcucha zdarzeń.

Prof. Ryszard Ługowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Grafiki. Uprawia rzeźbę, rysunek, instalację, performance i działania dźwiękowe, zajmuje się też filmem eksperymentalnym. A „Na krawędzi chaosu” – to wystawa, z którą można zapoznać się do 7 maja.

(R.Lesiński/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Galeria El, Na krawędzi chaosu
Pożegnali Gerarda Kwiatkowskiego

Przyjaciele i mieszkańcy Elbląga pożegnali dziś zmarłego kilka dni temu Gerarda Kwiatkowskiego. Spotkanie w krużganku dawnego kościoła po-dominikańskiego czyli założonej przez Gerarda Kwiatkowskiego Galerii El zaczęło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV