Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Charytatywny koncert wsparcia Stypendium im. Marcina Antonowicza

Charytatywny koncert w celu wsparcia Stypendium im. Marcina Antonowicza. Fot. A.Piedziewicz

Występy, kiermasz i licytacja dzieł sztuki. W olsztyńskim 3 Liceum Ogólnokształcącym odbył się charytatywny koncert w celu wsparcia Stypendium im. Marcina Antonowicza. Zebrano prawie 13 tys. złotych.

Urodzony w Olsztynie Marcin Antonowicz w 1985 roku dostał się na studia do Gdańska. Gdy przyjechał do Olsztyna, został zatrzymany przez milicję, a milicjanci – widząc jego legitymację studencką z Gdańska – zabrali go do ciężarówki. Zginął – w wyniku obrażeń głowy. Według oficjalnej wersji, wyskoczył z samochodu. Ale nawet jeśli tak było, to i tak jest to wina milicjantów, bo biorąc kogoś do samochodu, biorą za niego odpowiedzialność – podkreśla Władysław Kałudziński ze Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym „Pro Patria”, które na pamiątkę śmierci Marcina Antonowicza funduje stypendia dla licealistów mających dobre wyniki w nauce i pochodzących z niezamożnych rodzin. Co roku pieniądze otrzymuje 15 licealistów z Olsztyna, Pisza, Ełku i Iławy.

Jedną ze stypendystek jest Wiktoria, uczennica 2 klasy w III LO w Olsztynie. To są pieniądze, które wydaję na rzeczy szkolne. Zawsze jakieś wsparcie się przyda, a dodatkowo to motywuje do lepszej nauki – mówi.

III LO od ośmiu lat współorganizuje koncerty charytatywne, podczas których odbywa się też licytacja dzieł sztuki przekazanych przez darczyńców. To jest piękna sprawa, bo dzięki temu stypendium młodzi ludzie mogą wykorzystać swój potencjał w stopniu, jaki Marcinowi nie był dany – podkreśla dyrektor III LO Danuta Gomolińska.

Aukcję co roku wspiera też ojciec Marcina Antonowicza. Śmierć pozostaje niewyjaśniona, ale chociaż to zło wytworzyło jakieś dobro, a tym dobrem jest właśnie stypendium – mówi pan Kazimierz Antonowicz.

Charytatywny koncert w celu wsparcia Stypendium im. Marcina Antonowicza. Fot. A.Piedziewicz

Na loterii można było wygrać książki a na licytacji – obrazy, fot. A. Piedziewicz

(apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stypendium im. Marcina Antonowicza, Władysław Kałudziński, Pro Patria, Wiktoria Przeciszewska, Danuta Gomolińska
Zatrzymany za gen. Czerniachowskiego otrzymał zadośćuczynienie

Olsztyński opozycjonista Władysław Kałudziński, który został zatrzymany przez policję, gdy rok temu demontował napis na pomniku generała Czerniachowskiego w Pieniężnie otrzymał w piątek kwotę 5 tys....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV