Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcą referendum w sprawie Mpecu

Olsztyński klub radnych PiS chce referendum w sprawie przekazania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nieznanemu inwestorowi.

Do 2017 roku w Olsztynie ma zostać wybudowana nowa elektrociepłownia w formie partnerstwa publiczno – prywatnego. Zainteresowanych inwestycją jest osiem firm – m.in. z Polski, Korei, Niemiec i Francji.

Przekazanie MPEC- u nieznanemu inwestorowi wpłynie na zwiększenie opłat za ciepło. Jedna z firm, która złożyła ofertę, wcześniej przejęła ciepłownię w Dobrym Mieście i tam ceny wzrosły o 90 procent – uważa przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Dariusza Rudnik:

00:00 / 00:00

Podczas negocjacji z inwestorami będziemy zwracać uwagę na zapewnienie jak najniższych cen ciepła – odpowiada prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz:

Politycy olsztyńskiego PIS-u nie wierzą w te zapewnienia i przedstawią pomysł referendum olsztyńskim klubom w Radzie Miasta. (ami/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, PiS
Bo zaśmiecał miasto

Kazimierz Falkiewicz, pełnomocnik Grupy Referendalnej, którą dąży do odwołania prezydenta Elbląga i Rady Miasta został uznany winnym zaśmiecania miasta. Już drugi raz sąd uznał, że Grupa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV