Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcę dać impuls naszym biznesmenom, aby mogli się rozwijać”. Michał Wypij stawia na rozwój lokalnej przedsiębiorczości

Fot. A. Podbielska

Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy na fotel prezydenta Olsztyna zapowiada obniżenie podatków lokalnym przedsiębiorcom.

Na zwołanej konferencji prasowej przy największej handlowej ulicy Wilczyńskiego przekonywał, że właściciele małych sklepów i firm usługowych czują się osamotnieni i są traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Zdaniem przedsiębiorców olsztyński ratusz nie jest zainteresowany żadną współpracą czy partnerstwem, dlatego Michał Wypij jako prezydent ma pomysł na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Zapowiada, że obniży podatek od budynków i lokali, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lokalnym przedsiębiorcom o 20 %. Będzie też wspierał ideę handlowych ulic.

00:00 / 00:00

Lokalny handel chce zamierza także ożywić Marcin Czyża, który startuje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta. Jego zdaniem trzeba wesprzeć małych przedsiębiorców poprzez profesjonalny marketing i w tym celu utworzył specjalną stronę internetową: www.wilczynskiego.pl. Będzie na niej cała oferta sklepów i usług, mieszczących się przy tej ulicy.

00:00 / 00:00

Obaj kandydaci twierdzą, że doskonałą lokalizacją dla kolejnego traktu handlowego w Olsztynie jest ulica Erwina Kruka, dawniej Dąbrowszczaków.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedsiębiorcy, wybory samorządowe, Michał Wypij, Zjednoczona Prawica
Sąd zdecydował: Witold Wróblewski musi opublikować sprostowanie

Zapadł wyrok w sprawie pierwszego protestu wyborczego w obecnej kampanii wyborczej. Na sali sądowej spotkali się kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Elbląga Stefan Rembelski i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV