Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcę poszerzyć skład zespołu o 3 do 5 nazwisk – mówił w Porannych Pytaniach nowy trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś

Trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś. Fot. BSC

Lubię pracę na 110 procent, bo samo zaangażowanie to za mało – mówił w Porannych Pytaniach nowy trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś.

Jak podkreślał najważniejsze jest stworzenie fundamentu pracy organizacyjnej klubu, usprawnienie codziennego życia drużyny i organizacji treningów. Kamil Kiereś nie ukrywa, że zależy mu na płynności finansowej drużyny oraz wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu i suplementacji podczas treningów. Trener planuje też wzmocnienie składu Stomilu o nowych piłkarzy.

Jako trener nie chcę rewolucji. Podążam schematem ewolucji w składzie drużyny. Jest szkielet zespołu, który ma w sobie określony potencjał i nie chcę tego zaburzyć. Finalnie chcę poszerzyć skład zespołu o 3 do 5 nazwisk. Fundamentem jest pozyskanie 3 zawodników. To zapełni pozycje, które nie były do końca zbudowane, albo nie miały alternatywy (…) Codzienna praca, sprawdziany, treningi i sparingi pokażą czy w drużynie wyklarowały się schematy, które będą mnie zadowalały. Jeśli tak to transferów będzie mniej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie pozyskamy zawodników topowych, którzy są w tej chwili na fali wznoszącej (…) Szukamy zawodników głodnych gry z potencjałem, którym gdzieś powinęła się noga i byłaby szansa ich odbudowania.  W bramce nie będę dokonywać zmian, ale defensywę trzeba zamknąć. Żeby dobrze atakować najpierw trzeba się dobrze bronić.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Kamilem Kieresiem

Kamil Kiereś większość swojej trenerskiej kariery spędził w GKS-ie Bełchatów. Prowadził ten zespół m.in. w ekstraklasie i pierwszej lidze. Ostatnio był szkoleniowcem GKS-u Tychy. W Olsztynie zastąpił Tomasza Asenskiego.

Trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś. Fot. BSC

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, trener, Stomil Olsztyn
Dwie olsztynianki w olimpijskiej sztafecie. Joanna Jędrzejczyk i Jolanta Okuniewska niosły ogień w Korei Południowej

Ogień olimpijski dotarł do Korei Południowej na początku listopada. Olsztynianka Joanna Jędrzejczyk znalazła się w gronie 7,5 tysiąca osób, które pobiegną z pochodnią. W biegu z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV