Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcę zmienić Olsztyn”. Tomasz Pitura ósmym kandydatem na prezydenta Olsztyna

Tomasz Pitura ósmym kandydatem na prezydenta Olsztyna. Fot. M. Kwiatkowska

Swoją kandydaturę ogłosił na konferencji prasowej zwołanej przez Komitet Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham.

Tomasz Pitura ma 45 lat, urodził się w Olsztynie. Kilka lat temu szefował olsztyńskiemu stowarzyszeniu „Pro Futuris”, które zrzesza osoby pokrzywdzone przez system finansowy.

Jesteśmy ruchem oddolnym. Razem z olsztyńskimi społecznikami postanowiliśmy zadziałać. Chcemy zmienić Olsztyn. W Olsztynie trudno się żyje, trudno się jeździ (…) Jestem oficjalnym kandydatem. Swoje zgłoszenie złożyłem do Miejskiej Komisji Wyborczej.

Oprócz Tomasza Pitury o fotel prezydenta miasta ubiegają się także: Monika Falej z Komitetu Wyborców Wspólny Olsztyn, Beata Bublewicz z Komitetu Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Kacprzycki, reprezentujący Komitet SLD Lewica Razem, Michał Wypij z Prawa i Sprawiedliwości, kandydat z Kukiz’15 Andrzej Maciejewski, były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski i obecny prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

W środę 26 września na antenie Radia Olsztyn odbędzie się kolejna debata kandydatów na urząd prezydenta Olsztyna. Początek o godzinie 17.05.

Tomasz Pitura ósmym kandydatem na prezydenta Olsztyna. Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent Olsztyna, wybory samorządowe
Transport publiczny tematem debaty kandydatów na radnych sejmiku województwa z powiatów zachodniej i północnej części Warmii i Mazur

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Tego dnia będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych gminnych, powiatowych i radnych do sejmiku województwa. Dziś poznaliśmy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV