Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony”. Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Jastrzębiu z Węglem. Relacje w Radiu Olsztyn

Fot. K. Kirklewski/indykpolazs.pl

Dziś kolejny mecz Indykpolu AZS-u Olsztyn w siatkarskiej Plus Lidze. Akademicy zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Lepszego występu Akademików w Jastrzębiu, niż w ostatnich meczach, życzy sobie prezes klubu Tomasz Jankowski.

Nie mamy już szans na to, aby znaleźć się w najlepszej szóstce. Sezon się dla nas nie skończył. Chcielibyśmy  pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzę, że w Jastrzębiu nasza drużyna pokaże lepszą siatkówkę niż w ostatnim meczu w Bydgoszczy. Do końca sezonu gramy dla kibiców i wierzę, że będziemy się pokazywać z dobrej strony.

Nasi siatkarze od wczoraj są w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie o godzinie 18 zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Relacje z tego spotkania w Radiu Olsztyn. Piotr Świniarski zaprasza od godziny 18.

Ekipa z Górnego Śląska plasuje się w ligowej tabeli na bardzo wysokim, 3 miejscu z dorobkiem 40 punktów. W ostatnim spotkaniu, Jastrzębski pokonał na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:1.

Trzon drużyny prowadzonej przez Roberto Santilliego stanowią m.in. Christian Fromm, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Julien Lyneel czy Jakub Popiwczak. W ekipie Jastrzębskiego Węgla występują również siatkarze dobrze znani olsztyńskim kibicom: Piotr Hain czy Dawid Gunia. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, rozegranym 18 listopada 2018 roku w Hali Urania, lepsi okazali się przyjezdni, zwyciężając 3:1.

Dodatkowym „smaczkiem” spotkania jest postać trenera Roberto Santilliego. Włoski szkoleniowiec przez ostatnie półtora roku prowadził zespół z Kortowa. W minionym sezonie Włoch wraz z drużyną zajął 4. miejsce, a w połowie grudnia objął stanowisko pierwsze trenera Jastrzębskiego Węgla.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za indykpolazs.pl/p.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS, Plus Liga
Maleją szanse Indykpolu AZS Olsztyn na grę w play-offach. Akademicy przegrali z Chemikiem Bydgoszcz

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają bez punktów. Ulegli w meczu z Chemikiem Bydgoszcz 1:3. - Nie można odbierać drużynie zwycięskiej tego, że zagrała dobrze - mówił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV