Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcemy skupić się na tym, co buduje naszą tożsamość”. Wiemy, jak będzie wyglądało OLA 2020

Fot. B. Świerkowska-Chromy

„Miasto jest Wasze” to hasło tegorocznej edycji Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Wydarzenie od wielu lat organizuje Miejski Ośrodek Kultury.

Pandemia była idealną sposobnością dla nas, żeby trochę zresetować myślenie o tym, czym ma być ta wakacyjna oferta kulturalna. Chcemy skupić się na tym, co buduje naszą tożsamość, czyli na olsztyńskiej sztuce

– mówi dyrektor ośrodka Mariusz Sieniewicz.

00:00 / 00:00

Ze względu na wyjątkową sytuację pandemiczną w kraju i na świecie, w tym roku na scenie zobaczymy w dużej mierze artystów z Warmii i Mazur. Enej, Shannon, Vader, Big Day czy Czerwony Tulipan to tylko niektórzy artyści, których będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć na lokalnej scenie.

W scenariuszu Lata Artystycznego odnajdziemy także wielu przedstawicieli sztuk plastycznych. Przed publicznością wystąpią także kabarety. Na Starym Mieście w Olsztynie usłyszymy bluesa i piosenkę żeglarską.

Olsztyńskie Lato Artystyczne rozpocznie się 1 lipca. Wszystkie zaplanowane imprezy odbędą się zgodnie z reżimem sanitarnym.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLA
Miasto przygotowuje się do wakacji. Co z OLA i kąpieliskami?

Będzie Olsztyńskie Lato Artystyczne – ale w okrojonej formie. Olsztyńscy radni zapoznali się z informacją na temat przygotowania miasta do sezonu letniego. Miejski Ośrodek Kultury zapowiada,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV