Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał nastraszyć nastolatkę

Fot. Łukasz Węglewski

W pobliżu Lechowa w gminie Pieniężno pijany traktorzysta postanowił nastraszyć 13-letnią rowerzystkę i zajechał jej drogę ciągnikiem.

Na szczęście dziewczynka zdążyła zeskoczyć z roweru i uciekła na pobliską skarpę. Przestraszona, wróciła do domu i powiedziała o wszystkim rodzicom. Ci powiadomili policjantów, a funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę.

Mężczyzna przyznał się do winy oraz do tego, że pił piwo podczas kierowania ciągnikiem. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu. Ponadto mieszkaniec Lechowa nie miał uprawnień do kierowania traktorem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

36-latek odpowie za kierowanie ciągnikiem po pijanemu, spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, poruszanie się bez uprawnień do kierowania pojazdami, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz za brak polisy OC.

Policjanci apelują – reagujmy, gdy widzimy pijanego kierowcę.

(karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, kierowca, ciągnik
Tragiczny finał rajdu po lesie

49-letni kierowca zginął na drodze leśnej między Smolajnami a Urbanowem pod Dobrym Miastem. Jego samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca zginął na miejscu, a trzej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV