Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał za darmo wywieźć śmieci, został przyłapany na gorącym uczynku. Teraz zapłaci karę

Fot. Straż Miejska Elbląg

Wywoził gruz i ziemię na cudzą działkę, bo kolega podpowiedział mu takie dobre miejsce – tak tłumaczył się elblążanin, przyłapany na gorącym uczynku najpierw przez właścicieli posesji, a potem przez Straż Miejską.

Mężczyzna zapłaci 300 zł kary, musi też w krótkim czasie na własny koszt usunąć odpady. Problem nielegalnych wysypisk wciąż jest aktualny, choć w mniejszym natężeniu niż wcześnie. To zjawisko sezonowe – tłumaczy Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej. Sprawcy szukają miejsc, gdzie nikt ich nie przyłapie. I tu bywa, że osoby popełniając takie wykroczenia zapominają o monitoringu i kamerach mających na różne sprawy oko. A także o czujnych sąsiadach, którzy nie są obojętni na łamanie prawa na ich oczach.

Straż Miejska ma prawo kontrolować, sprawdzać, a także prosić o pokazanie umów na wywóz śmieci czy rachunków za taką usługę. Osoby, które planują prace ziemne czy remonty muszą na własny koszt zapewnić wywóz odpadów przez profesjonalną firmę.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci
Coraz czyściej na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Większość żeglarzy i turystów zabiera śmieci ze sobą

Żeglarze coraz lepiej dbają o środowisko naturalne na mazurskich jeziorch. - Ostatnio widzimy poprawę - przyznaje Urszula Dulewska z MOPR w Giżycku. Przez kilka lat był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV