Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcieli przewieźć do Polski cztery tysiące paczek papierosów. Służby celne zatrzymały rosyjskich przemytników

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Rosjanie, którzy udawali turystów próbowali przemycić do Polski cztery tysiące paczek papierosów w dwóch samochodach.

Rosjanie na przejściu granicznym w Bezledach pojawili się dwoma autami: mercedesem i volkswagenem. Po analizie danych z systemów informatycznych funkcjonariusze celni oba pojazdy skierowali do szczegółowej kontroli. Najpierw prześwietlono je promieniami rentgenowskimi. Uzyskany obraz wskazał skrytki znajdujące się w nadkolach, podłogach, progach, podłużnicach i zderzakach. Wszystkie przeróbki były bardzo starannie przemyślane i bardzo dobrze zakamuflowane. W konsekwencji, pełne wyczyszczenie pojazdów z kontrabandy zajęło funkcjonariuszom prawie 10 godzin.

Ostatecznie w Mercedesie ujawniono prawie cztery tysiące paczek papierosów. Gdyby ten towar wjechał do kraju to w wyniku niezapłaconych należności celno – podatkowych Skarb Państwa straciłby ponad 92 tysiące złotych.

Kierującym pojazdami postawiono zarzut przestępstwa karnego skarbowego, za które odpowiedzą przed sądem. Ponadto stracili również swoje  pojazdy, które będą stanowić dowód przed sądem. Wartość zajętych obu samochodów to ponad 60 tysięcy złotych.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, pączki, Bezledy, przejście graniczne
Utrudnienia na przejściach granicznych. Kierowcy muszą czekać kilka godzin

Kolejki na warmińsko-mazurskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską. Jak informują służby graniczne w Grzechotkach na wjazd do Polski auta osobowe muszą poczekać trzy godziny. Na przekroczenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV