Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Choć nie ma nazwy, istnieje już 20 lat

Miasteczko Teatralne,
fot. Łukasz Węglewski

„Wspaniały Teatr Bez Nazwy” z Gietrzwałdu świętuje 20-lecie istnienia. Z tej okazji aktorzy-amatorzy przygotowują spektakl na podstawie „Chłopców” Stanisława Grochowiaka.

Wiejski teatr tworzą m.in. rolnik, nauczycielka, właściciel drukarni, bibliotekarz i biznesmen. Powstał w 1993 roku podczas balu przebierańców w gminnym domu kultury.

Pierwszym, zrealizowanym samodzielnie spektaklem były „Kaprysy Łazarza” Stanisława Grochowiaka. Na premierze był wicedyrektor olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, Andrzej Fabisiak. Pod jego kierownictwem powstawały kolejne przedstawienia, m.in. „Ożenek” Mikołaja Gogola czy „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bresana. Premiera Chłopców Grochowiaka ma się odbyć w kwietniu 2013 roku.

Do każdego spektaklu wykonawcy sami przygotowują i drukują plakaty, zaproszenia, bilety, programy. „Wspaniały Teatr Bez Nazwy” z Gietrzwałdu występował w wielu miastach województwa: Biesalu, Sząbruku, Dobrym Mieście, Jezioranach, Szczytnie, Nidzicy, Bartoszycach, Ostródzie, Biskupcu, Barczewie i Łukcie. Uczestniczył też w ogólnopolskich przeglądach teatralnych. Spektakl „Damy i huzary” pokazywany był na Litwie.

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV