Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Chociaż nie mają jeszcze prawa jazdy, to już są zainteresowani bezpieczeństwem na drodze. Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem

fot.miastoszczytno.pl

Ambasador Centrum InnoPolice rozmawiał z uczniami szczycieńskich podstawówek o bezpieczeństwie. Fundacja Krzysztofa Hołowczyca Kierowca Bezpieczny jest jednym z partnerów ośrodka naukowego.

Chociaż nie mają jeszcze prawa jazdy, to już są zainteresowani bezpieczeństwem na drodze. Podczas spotkania uczniowie klas 1-3 zadali dużo pytań mistrzowi rajdowemu. Był też czas na zdjęcia i autografy.

Centrum InnoPolice ma popularyzować naukę i innowację oraz uzupełniać ofertę edukacyjną dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W budynku znajdować się będą wystawy stałe i czasowe, tematyką nawiązujące do szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Nauka w centrum będzie się opierać na eksperymentach, doświadczeniach i zabawie.

W ośrodku mają powstać między innymi: miasteczko ruchu drogowego, multimedialna sala wykładowa oraz sale przystosowane do prowadzenia szkoleń. Centrum nauki w Szczytnie ma być gotowe do 2020 roku.

(miastoszczytno.pl/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, uczniowie, bezpieczeństwo
Żołnierze NATO w Polsce i zagrożenie terrorystyczne w Europie. Marcin Kuchciński z PO i Radosław Nojman z PiS gośćmi audycji „Jeden na Jednego”

Goście audycji „Jeden na Jednego" rozmawiali o powitaniu batalionu NATO w Orzyszu i zamachach terrorystycznych w Europie Zachodniej. W nowej audycji Polskiego Radia Olsztyn przedstawiciel strony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV