Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chodź na słówko” na deskach olsztyńskiego teatru

Fot. Archiwum Teatru im. Stefana Jaracza.

W Teatrze Jaracza w Olsztynie trwają ostatnie próby do spektaklu „Chodź na słówko” przygotowywanego na podstawie opowiadania autorstwa młodej pisarki – Maliny Prześlugi.

W czasie wczorajszej konferencji prasowej twórcy opowiedzieli o przygotowaniach do premiery. Na spotkaniu obecny był reżyser spektaklu – Gabriel Gietzky:

U Maliny zawsze mnie intryguje jej poczucie humoru. Jestem gotowy robić jej każdy tekst z tego powodu. Takie nietuzinkowe traktowanie tego dziecięcego widza. Nie chcę powiedzieć, że dorosłe, ale „nie upupiające” – posługując się Gombrowiczem. Ona traktuje tego dziecięcego widza normalnie, organicznie, naturalnie. Z drugiej strony w tym wszystkim autorce udaje się znaleźć taki sposób stosowny.

00:00 / 00:00

Premiera spektaklu „Chodź na słówko” odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na Scenie Margines Teatru Jaracza w Olsztynie.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Teatr Jaracza
Goście Porannych pytań wyjaśniali, dlaczego ogłoszono konkursy na dyrektorów teatrów w Olsztynie i Elblągu?

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego, byli radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, Bożenna Ulewicz - przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji i Ryszard Kawczyński – wiceprzewodniczący tej komisji. Krzysztof Kaszubski: Ostatnie posiedzenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV