Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chór Cantabile nagrodzony za wyjątkową kulturę brzmienia

Fot. Chór Cantabile / Facebook

Złoty Dyplom, puchar i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymał w Białymstoku olsztyński chór dziewczęcy Cantabile pod dyrekcją Agaty Wilińskiej.

Przez dwa dni muzyka chóralna rozbrzmiewała w znanej ze znakomitej akustyki Auli Magna Pałacu Branickich. Na Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cantu Gaudeamus” przyjechało 11 amatorskich chórów z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. Poziom tegorocznych występów był bardzo wyrównany, a jury miało trudny orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o wyróżnienie tych absolutnie najlepszych – podsumowała przewodnicząca jury prof. Wioletta Miłkowska.

Wśród zespołów zasługujących na rywalizację o Grand Prix znalazły się: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Chór Dziewczęcy Cantabile z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod dyrekcją Agaty Wilińskiej. Ostatecznie Grand Prix otrzymali chórzyści z Warszawy, ale „Cantabile” oprócz wspomnianego złotego dyplomu wróciło do Olsztyna z pierwszą nagrodą za wykonanie utworów w kategorii muzyki sakralnej oraz Nagrodą specjalną – Pucharem Kierownika Katedry Chóralistyki i Edukacji Artystycznej Filii Uniwersytetu Muzycznego Chopina w Białymstoku za wyjątkową kulturę brzmienia.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda
Na pierwszym miejscu stawia dobro drugiego człowieka. Poznaliśmy laureatkę nagrody Tuus

Już po raz trzynasty wręczono nagrodę Tuus przyznawaną przez biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Może ją otrzymać osoba lub instytucja, której najważniejszym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV