Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chór Cantores Varmienses zaśpiewa kolędy i pastorałki w Nowym Jorku

Chór Cantores Varmienses, fot. Filharmonia

Chór Cantores Varmienses działający przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przed Bożym Narodzeniem będzie koncertował w Nowym Jorku. Blisko 30-osobowy zespół leci do USA na zaproszenie Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce.

Dyrygent i dyrektor chóru, prof. Benedykt Błoński wyraził nadzieję, że koncert  spowoduje, iż choć przez chwilę słuchacze poczują się, jakby byli u siebie w ojczyźnie:

Mamy kolędy i pastorałki opracowane przez Andrzeja Borzyma, ale także przez takie autorytety jak Stanisław Niewiadomski czy Stefan Stuligrosz. To są opracowania kolęd, które na pewno są bardzo atrakcyjne i dobrze odbierane przez słuchaczy. Są w nich motywy polskich tańców ludowych takich jak mazur, oberek, kujawiak i to one powodują, że u słuchaczy zapewne pojawi się i uśmiech, radość, melancholia i zamyślenie.

Zespół zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, m.in.: w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, Siedzibie ONZ, Centrum Polsko-Słowiańskim, klubach seniora „Krakus” i „Amber” na Greenpoint i Jana Pawła II na Manhattanie.

 

autorka: Agnieszka Libudzka/PAP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piotr Burczyk laureatem „Olsztyńskiego debiutu 2017”

Olsztyńskie Dni Literatury to cykl spotkań z pisarzami i poetami. Wczoraj był poniedziałek, a w "Poniedziałek czyta się poezję" i po takim hasłem w sali pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV