Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy afery przetargowej w urzędach w Olsztynie i Dywitach. Sąd ogłosił wyrok

Fot. fotolia

Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił wyrok w ponownym procesie pięciu osób oskarżonych o bezprawne działania podczas przetargów realizowanych w urzędach w Olsztynie oraz Dywitach.

Sąd uznał wszystkich oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanych im czynów. Przestępstwa miały polegać m.in. na obietnicy i wręczeniu korzyści majątkowej urzędnikowi, zmowie przetargowej oraz przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych podczas kilku postępowań przetargowych realizowanych w 2014 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie oraz, w jednym przypadku, w Urzędzie Gminy w Dywitach. Zamówienia, które znalazły się w zainteresowaniu prokuratury, dotyczyły głównie obsługi medialnej imprez związanych z promocją zdrowej żywności, kulturą i sportem na rzecz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Trzej główni oskarżeni – dwaj przedsiębiorcy oraz były dyrektor jednego z departamentów Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie w październiku 2016 roku dobrowolnie poddali się karom pozbawienia wolności z warunkowym ich zawieszeniem oraz karom grzywny. Ich sprawa jest już prawomocnie zakończona. Natomiast sprawa czterech pozostałych urzędników oraz jednego przedsiębiorcy została skierowana do rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, który tym razem uznał oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanych im czynów.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, korupcja, przetarg, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie
Urząd Morski w Gdyni nie wyłonił wykonawcy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Najwyżej oceniono ofertę konsorcjum firm z Belgii

Przetarg wciąż trwa. W grze wciąż pozostaje 6 z 7 firm, które startowały w przetargu. Najwyżej ocenianą ofertą jest ta złożona przez konsorcjum firm z Belgii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV