Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy kryzysu cieplnego w Elblągu. Do akcji wkracza URE

Fot. Energa Kogeneracja

Urząd Regulacji Energetyki włącza się do rozmów na temat bezpieczeństwa cieplnego elblążan. Energa Kogeneracja i samorząd Elbląga nie doszli do porozumienia w kwestii nowej umowy na dostawy ciepła. Stara straci ważność 1 października, po wypowiedzeniu jej przez Energę.

URE przejmuje inicjatywę w sporze, w najbliższych dniach w oddziale w Gdańsku ma odbyć się spotkanie stron. – Spotkamy się, by poszukiwać możliwości wyjścia z tej trudnej sytuacji tak, aby zapobiec ewentualnemu brakowi dostaw ciepła – czytamy w komunikacie rzecznika URE Agnieszki Głośniewskiej. Umowa została wypowiedziana 18 grudnia, bez powiadomienia o tym Rady Miasta. O co pretensję mają radni opozycji.

– My nazywamy to, zbliżającym się kryzysem ciepłowniczym. Nie można tak traktować mieszkańców – tłumaczy Marek Pruszak z Klubu PiS. Władze miasta nie zabrały na razie głosu w tej sprawie, jest planowana konferencja prezydenta.

Dodajmy, w ubiegłym tygodniu elbląscy Radni Klubu PiS wysłali także do URE pytania dotyczące przyszłości zaopatrzenia miasta w ciepło. To właśnie Urząd Regulacji Energetyki czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym kraju. Jego prezes na mocy prawa energetycznego rozstrzyga w sprawach spornych dotyczących „nieuzasadnionego wstrzymania dostarczania paliw gazowych lub energii”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, negocjacje, rozmowy, Energa Kogeneracja
Dzisiaj mija termin składania wniosków o wsparcie w rządowym programie Senior Plus

Dziś ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek o wsparcie w rządowym programie Senior Plus. To oferta dla samorządów, które chcą utworzyć lub poszerzyć ofertę Dziennych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV