Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy sprawy psa z wrośniętym kagańcem. Właścicielce czworonoga postawiono zarzuty

Fot. Schronisko Psi raj w Pasłęku

Zarzut znęcania się nad psem usłyszała mieszkanka gminy Małdyty. O sprawie psa, który przez dwa lata miał założony kaganiec, był zagłodzony i uwiązany na krótkim łańcuchu informowaliśmy kilka dni temu.

Funkcjonariusze dostali zgłoszenie 1 maja. Zgłaszająca zawiadomiła również pracowników schroniska w Pasłęku, którzy zabrali psa jeszcze tego samego dnia. Policyjny patrol nie zastał w gospodarstwie właścicielki czworonoga. Kobieta przeprowadziła się zostawiając go przywiązanego na krótkim łańcuchu. Kaganiec, który miał od dwóch lat, lekarz weterynarii musiał mu zdjąć pod narkozą.

44-letnia właścicielka zwierzęcia przyznała się do zarzucanego jej czynu. Tłumaczyła, że pies był agresywny i gryzł kury sąsiada. Powiedziała też, że zostawiła go w dniu przeprowadzki, bo szukała dla niego nowego domu, a gdy następnego dnia wróciła już go nie zastała.

Kobieta dobrowolnie poddała się karze. Wkrótce akta sprawy trafią do sądu. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do trzech lat więzienia. Sąd może również orzec zakaz posiadania wszelkich zwierząt.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, zarzuty, oskarżenie
Wyprowadziła się porzucając psa z wrośniętym kagańcem. To kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami w tym roku

Psa z wrośniętym w pysk kagańcem uratowali pracownicy schroniska Psi Raj w Pasłęku. Zwierzę znaleziono na porzuconej posesji pod Małdytami. Jak ustalono przez 2 lata właścicielka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV