Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy sprawy Stomilu. Kolejne ważne oświadczenia miasta i klubu

Stadion Stomilu Olsztyn. fot. Przemysław Getka

Dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami w Stomilu Olsztyn nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Urząd miasta wydał komunikat na temat sytuacji pierwszoligowca.

W oświadczeniu czytamy, że do tej pory odbyły się spotkania z dwoma inwestorami zainteresowanymi przejęciem klubu. Nie doszło jednak do porozumienia. Rozmowy, według urzędu miasta, mają być kontynuowane. Podjęto decyzję o „działaniach naprawczych, zmierzających do restrukturyzacji spółki”. Poszukiwani są kolejni inwestorzy.

Z kolei Polski Związek Piłki Nożnej domaga się pilnego przedstawienia przez klub planu naprawczego. Chodzi m.in. o zaległe wypłaty byłym trenerom i zawodnikom Stomilu, a także pieniądze na bieżącą działalność klubu, pozwalające na dokończenie sezonu.

Dodajmy, że od zakończenia rundy jesiennej Stomil opuściło już 12 zawodników: Adrian Serowiec, Ernest Dzięcioł, Szymon Jarosz, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Piotr Głowacki, Dominik Kun, Marcin Stromecki, Wolodymyr Tanchyk, Miłosz Trojak, Tomasz Zając i Rafał Śledź.

Mimo trudnej sytuacji w klubie, sztab szkoleniowy biało-niebieskich planuje rozegranie kolejnego sparingu. Rywalem będzie trzecioligowy Sokół Ostróda.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka/M. d’Obyrn/A. Dybcio/P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląski sanepid zachęca do szczepień przeciwko odrze. „To nie epidemia, ale może spotkać każdego”

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu przypomina o możliwości zaszczepienia się przeciwko odrze. Od ubiegłego roku w Polsce notuje się kolejne ogniska zachorowań, także w województwie warmińsko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV