Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pan Zygmunt podróżuje dookoła Polski…ciągnikiem!

Zygmunt Kuś z Pleszewa (Wielkopolska) objeżdża Polskę… ciągnikiem.

Zygmunt Kuś z zabytkowym ursusem. Fot. Wojciech Jermakow

Przeszedł na emeryturę, wyremontował zabytkowy ciągnik i ruszył nim na wyprawę. Na drogach regionu można napotkać pana Zygmunta, który Ursusem z 64 roku objeżdża Polskę. W trasę wzdłuż granic kraju wyruszył na początku czerwca z Pleszewa w Wielkopolsce. Od kilku dni podróżuje po Mazurach i Warmii. Wczoraj dojechał do Lidzbarka Warmińskiego, dziś jedzie do Ornety. Co ciekawe pan Zygmunt Kuś przez całe życie pracował jako kierowca ciężarówki. Na emeryturze też postanowił wyruszyć w podróż. Dlaczego wybrał traktor?

Jako kierowca ciężarówki musiałem jeździć szybko, zjeździłem całą Europę. Teraz chciałem pojeździć wolno, dlatego wybrałem traktor. Na trasie spotykam się z przemiłymi ludźmi – powiedział Zygmunt Kuś Polskiemu Radiu Olsztyn.

00:00 / 00:00

W najbliższych dniach podróżnik skieruje się w stronę wybrzeża. Codziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów bocznymi drogami. W połowie sierpnia chce dojechać do Wilkowic koło Leszna na festiwal zabytkowego sprzętu rolniczego.

(jerm/as)

Zygmunt Kuś obok mapy Polski z zaznaczoną dotychczas przejechaną trasą, fot. W. Jermakow

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ciągnik, podróż
Wypadek w gospodarstwie rolnym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w jednym z gospodarstw powiatu lidzbarskiego. 63-latek został przejechany przez ciągnik rolniczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wpadł pod tylne koło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV