Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciepłe posiłki dla dzieci w całej Polsce. Ponad 700 lokali gastronomicznych przyłączyło się do akcji „Świąteczny Stół Pajacyka”

Fot. fotolia.pl

Już ponad 700 lokali gastronomicznych przyłączyło się do idei charytatywnej Polskiej Akcji Humanitarnej: „Świąteczny Stół Pajacyka”. 7 grudnia właściciele lokali przekażą 10 % dziennego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci.

Jak mówi Dagmara Gątkiewicz z Polskiej Akcji Humanitarnej program Pajacyk dofinansowuje ciepłe posiłki w świetlicach i szkołach:

Program Pajacyk wspiera dożywianie dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na ciepły posiłek w domu czy w szkole. 7 grudnia wszystkie lokale biorące udział w akcji przeznaczą 10 % dziennego dochodu na program Pajacyk. Przełoży się to na ciepłe posiłki dla dzieci w całej Polsce.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku zebrano w ten sposób około 155 tysięcy złotych, za które Polska Akcja Humanitarna ufundowała ponad 39 tysięcy posiłków dla dzieci objętych programem Pajacyk.

Zgłoszenia właścicieli lokali gastronomicznych do akcji przyjmowane będą do 25 listopada.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, akcja charytatywna, Polska Akcja Humanitarna, Ciepły posiłek, Świąteczny Stół Pajacyka, Dagmara Gątkiewicz, niedożywione dzieci, dzienny obrót
Prawie 60% Polaków nie oszczędza w ogóle, a tylko 20 % badanych deklaruje, że odkłada jakąś symboliczną kwotę

„Nie oszczędzaj tego, co zostanie po wszystkich wydatkach, lecz wydawaj, co zostanie po odłożeniu oszczędności” – Warren Buffet, amerykański milioner. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV