Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciężarówki z ziemią niszczą drogi

wywrotki z ziemią, fot. A. Socha

Ciężarówki wywożące ziemię z terenu budowy Galerii Warmińskiej niszczą drogi wokół Olsztyna – twierdzi służba drogowa powiatu olsztyńskiego. Ciężkie pojazdy poważnie uszkodziły drogi w pobliżu Rusi – informuje kierownik działu technicznego służby drogowej Jarosław Krzemieniewski. – Drogi są rozjeżdżane przez ciężarówki wyjeżdżające z budowy.

Te drogi mają ograniczony tonaż. Teraz są w fatalnym stanie. Ciężarówki 4-5 osiowe z budowy zwożą ziemię na prywatne posesje.

Przedstawiciel firmy MGC Invets, która buduje Galerię Warmińską Jakub Puchalski zapewnia, że na jego biurko nie trafiła żadna informacja o niszczeniu dróg przez ciężarówki z budowy. – Sygnały dotyczące zniszczenia dróg do nas jeszcze nie dotarły – mówi Puchalski.

Powiat olsztyński, tak jak i władze gminy Stawiguda, której droga też została uszkodzona zamierzają dochodzić swoich roszczeń w sądzie, jeśli inwestor nie naprawi uszkodzonych dróg. Puchalski ponownie zapewnia, że nie ma żadnych informacji o ewentualnych sporach prawnych.

Jednak Jarosław Krzemieniewski ze służby drogowej twierdzi, że pisma w tej sprawie zostały wysłane.

Ciężarówki wywożące ziemię z terenu budowy Galerii Warmińskiej zanieczyszczają także ulice Olsztyna. Tak twierdzi powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Olsztyna Aleksander Lachowicz. Lachowicz dodaje, że inwestor ma wszystkie dokumenty i pozwolenia, ale nie dba należycie o czystość jezdni po przejeździe samochodów.

Przedstawiciel firmy MGC Invets Jakub Puchalski przekonuje, że drogi są natychmiast czyszczone po przejeździe ciężarówek. – Tę sprawę traktujemy bardzo poważnie. Mogę zapewnić, że firmy, które zajmują się wywozem ziemi posiadają wszelkie wymagane przepisami prawa pozwolenia oraz doświadczenie – mówi Puchalski.

Mimo tych zapewnień policja już kilka razy upominała kierowców, aby nie zanieczyszczali jezdni. Po takich interwencjach natychmiast pojawiał się sprzęt z budowy i przystępowano do uprzątanie błota. (kk/as)

Posłuchaj materiału dźwiękowego przygotowanego przez Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, galeria
zaśniezone białe drogi Warmii i Mazur
Zima nie odpuszcza, drogi śliskie!

Bardzo trudne warunki panują na drogach Warmii i Mazur. Wszystkie trasy, nawet te główne, są zaśnieżone. W całym regionie pracuje ponad 170 pługów i piaskarek, by...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV