Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciężka zima dla ośrodków narciarskich

Wyciąg na Pięknej Górze w Gołdapi. Fot. archiwalne

Wprawdzie od wczoraj na Warmii i Mazurach zrobiło się mroźniej, ale nadal aura jest daleka od zimowej.

Ośrodki narciarskie w regionie stoją puste, a ich właściciele liczą się z tym, że za kilka miesięcy będą liczyli straty. Ratownik GOPR Roman Koziński przyznaje, że ten sezon jest bardzo nietypowy. Brak mrozu to brak możliwości naśnieżania stoków armatkami. Aby zacząć takie działania, rtęć musi spaść na co najmniej cztery kreski poniżej zera.

Tomasz Machaj prowadzący w Mrągowie ośrodek narciarski Góra 4 Wiatrów przyznaje, że brak zysków może oznaczać spore straty w bilansie rocznym. W elbląskim ośrodku na Górze Chrobrego, właściciele zamierzają wykorzystać malejącą temperaturę i zacząć naśnieżanie pod koniec tygodnia.

Na Warmii i Mazurach jest obecnie 5 ośrodków narciarskich: oprócz mrągowskiego również: w podolsztyńskiej Rusi, w Elblągu, Gołdapi i Okrągłem koło Giżycka. Synoptycy zapowiadają, że do końca tygodnia w regionie ma być mroźno, ale dopiero w czwartek temperatura może spaść poniżej. (mswin/bsc)

Posłuchaj raportu Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, Narty
Brak zimy – dobrze czy źle dla rolnictwa?

Pogoda na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całej w Polsce, przypomina bardziej wiosenną czy jesienną niż zimową. Jeżeli nie przyjdzie do nas prawdziwa zima, stracimy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV