Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CKE udostępni materiały do przeprowadzenia próbnych egzaminów maturalnych i ósmoklasisty

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnych egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Arkusze będę publikowane na ich stronach internetowych. 

Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br.

– czytamy w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcina Smolika.

Komisje również przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty: z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Publikacja arkuszy do próbnego egzaminu ma pomóc uczniom w przygotowaniu się, w czasie, gdy nie odbywają się lekcje w szkołach w formie tradycyjnej. Od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

Jak podaje CKE materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty nagrań do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Redakcja: A. Chmielewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w matura, egzamin maturalny, Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzamin ósmoklasisty
Prawie dwa tysiące osób przystąpiło ponownie do matury. Najwięcej poprawkowiczów zdaje matematykę

We wtorek odbyły się maturalne egzaminy poprawkowe. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży poinformowała, że na Warmii i Mazurach chęć poprawy zadeklarowało 1991 osób. Poprawkowicze to ci,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV