Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z bezpieczeństwem cieplnym w Elblągu? Energa planuje inwestycje, miasto chce rozbudować własną elektrociepłownię

Fot. Energa Kogeneracja

Wracamy do sprawy bezpieczeństwa cieplnego Elbląga. Na stronie spółki grupy Energa OZE został zamieszczony komunikat o przetargu na zakup i budowę czterech kotłów gazowych na potrzeby Elbląga.

Przypomnijmy, w lipcu przyszłego roku Energa Kogeneracja ma wyłączyć kotły na węgiel w elbląskiej elektrociepłowni lub będzie płacić kary za nadmierną emisję CO2. Zakup nowych urządzeń oznacza, że miastu nie grozi wyłączenie ciepła. Ale opozycja wciąż twierdzi, że Elbląg stracił pięć lat z powodu braku własnych działań.

– Inwestycje powinny być dawno wykonane, to poważne zaniedbanie – uważa były wiceprezydent Janusz Hajdukowski z Klubu Radnych PiS.

00:00 / 00:00

Mimo tej decyzji Energi miasto nie rezygnuje z rozbudowy własnej elektrociepłowni, która teraz dostarcza około 30 procent potrzebnego ciepła. – Jego cena będzie niższa niż z Energi – tłumaczy wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, samorząd miasta i Energa Kogeneracja prowadziła od wielu miesięcy rozmowy z samorządem w sprawie rozwiązania kwestii dostaw ciepła bez negatywnej ingerencji w środowisko. Zerwała je pod koniec roku, nie dochodząc do porozumienia z samorządem.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Nowak, elektrociepłownia, Energa, Janusz Hajdukowski, Energa Kogeneracja, energia cieplna
Elbląg będzie musiał zacisnąć pasa. Jak pokryć 40-milionową dziurę budżetową?

W sali obrad Rady Miejskiej w Elblągu odbywa się doroczna debata budżetowa, poprzedzająca przyjęcie projektu miejskich finansów na kolejny rok. Udział w niej bierze tylko część...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV