Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z budową II nitki tramwajowej w Olsztynie? Ratusz podał nowy termin

Fot. Łukasz Węglewski

Przedłuża się przetarg na budowę II nitki tramwajowej w Olsztynie. Przypomnijmy, że to już drugie postępowanie w tej sprawie.

Pierwszy przetarg na budowę II nitki tramwajowej w Olsztynie zakończył się fiaskiem. Po otwarciu ofert latem 2018 roku okazało się, że wszystkie znacznie przekraczają budżet, jakim dysponowało wtedy miasto. Po ponad roku ratusz zdobył dodatkowe środki i rozpisał nowy przetarg.

Termin składania dokumentów miał minąć 12 maja, ale urzędnicy wydłużyli go, i to o 3 tygodnie. Nowy termin to 2 czerwca. Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, wszystko przez konieczność udzielenia odpowiedzi na 750 pytań, jakie wpłynęły do urzędu.

To pytania, które złożyli zarówno potencjalni wykonawcy, jak i ewentualni dostawcy materiałów niezbędnych do realizacji tak dużej budowy. Patrząc na te pytania, możemy ostrożnie szacować, że liczba potencjalnych oferentów w tym przetargu to 6-7 firm

– mówi Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta Olsztyna.

00:00 / 00:00

Ratusz zapewnia przy tym, że mimo przedłużenia wciąż jest szansa na wybranie wykonawcy i podpisanie umowy w ostatnich miesiącach tego roku. Budowa ma zakończyć się dwa lata później, czyli do końca roku 2022.

II olsztyńska tramwajowa nitka ma połączyć Pieczewo ze śródmieściem i dworcem głównym.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, przetarg, linia tramwajowa, Marta Bartoszewicz
Ogłoszono przetarg na kolejne prace przy budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną

 Przebudowa toru wodnego na rzece Elbląg i budowa mostu obrotowego w Nowakowie to kolejny etap prac przy powstawaniu nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Urząd Morski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV