Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z budową tężni w Olecku? O inwestycji zadecydują mieszkańcy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. fotolia.pl

Ogólnodostępne defibrylatory oraz budowa tężni to dwa pomysły mieszkańców Olecka, które wybrano do realizacji z budżetu obywatelskiego. O ile ten pierwszy projekt został już zrealizowany, to z drugim są kłopoty. Koszty budowy są znacznie wyższe niż zakładano.

Zgłaszając propozycje do budżetu obywatelskiego należy podać szacunkowe koszty inwestycji. Pomysłodawczyni budowy tężni, Joanna Drężek-Klimaszyńska posłużyła się przykładem Lidzbarka Welskiego, gdzie zgłoszono podobną inwestycję na 100 tysięcy złotych. Założyła również, że przez rok koszty mogą wzrosnąć i dodała drugie tyle. To jednak było za mało.

Po przetargu okazało się, że koszt jest o prawie 200 tysięcy złotych wyższy. Dlatego burmistrz Karol Sobczak zapytał o zdanie mieszkańców. Jeśli będą chcieli budować tężnie, to trzeba będzie zrezygnować z rozbudowy miejskiego monitoringu. Sprawą zajmują się również radni na najbliższej sesji.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie elektronicznie lub pisemnie.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet obywatelski, mieszkańcy, tężnia, Karol Sobczak
Coraz mniej mieszkańców w Warmińsko-Mazurskiem. „Rokowania są mało optymistyczne”

Województwo warmińsko-mazurskie cały czas się wyludnia. Urząd Statystyczny w Olsztynie opublikował dane o liczbie ludności na koniec 2018 roku. Na koniec 2018 roku województwo warmińsko-mazurskie miało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV