Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z Górą Chrobrego? Dzierżawca zrezygnował z prowadzenia stacji narciarskiej w Elblągu

Góra Chrobrego w Elblągu. Fot. Urzędu Miasta Elbląg

Spółka zainwestowała  pieniądze i miała długoletnią umowę dzierżawy miejskiego terenu. Brak zim lub krótki sezon pozwalający na zaśnieżanie i utrzymanie tras spowodowały, że działalność była nieopłacalna.

Prezydent Elbląga powołał specjalny zespół złożony z urzędników i radnych, który ma zbadać sprawę i zaproponować jakąś koncepcję. Pojawiły się pytania: co dalej z kosztowną infrastrukturą? Czy miasto kupi ją od właściciela, by utrzymać stację narciarską?

Na ostatniej sesji radni apelowali o ostrożne podejście do wydawania publicznych pieniędzy. Zdaniem większości radnych, mieszkańcy nie mogą ponosić kosztów nietrafionych inwestycji prywatnych. Podobne zdanie mają też inni radni, choć wszyscy uważają, że stacja narciarska jest potrzebna.

Według danych firmy Góra Chrobrego  z usług obiektu, w skład którego wchodzi też park linowy, korzystało rocznie około 15 tysięcy osób, także przyjezdnych i obcokrajowców.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Góra Chrobrego w Elblągu. Fot. nadesłane

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zima, Narty, gora chrobrego
„Mam nadzieję że pierwsza łopata zostanie wkopana w listopadzie”. Rafał Traks o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

O negatywnym stanowisku Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną mówił  Rafał Traks, radny elbląskiej rady miasta z klubu radnych Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV