Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z programem 500+? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odpowiada

fot. P.Getka

Absolutnie nie wycofujemy się z programu 500 plus – zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że na razie wskaźniki nie pokazują wzrostu bezrobocia, ale – jak dodała – ono na pewno wzrośnie.

Minister pytana podczas konferencji, czy rząd nie planuje wycofania się z programu 500 plus w związku z epidemią koronawirusa przypomniała, że świadczenie 500 plus funkcjonuje już 4 lata, ponad 100 miliardów złotych zostało przekazanych w tym okresie polskim rodzinom, co miesiąc pomoc trafia do 6,5 miliona dzieci.

Ten program ma zupełnie inny wymiar, pozwala przeżyć ten trudny czas, więc absolutnie nie zamierzamy wycofywać się z tego programu

– zapewniła.

Zdaniem Maląg obecne wskaźniki stopy bezrobocia, jakimi dysponuje resort pracy, nie są wiarygodne, jeśli chodzi o sytuację, jaka dzieje się na rynku pracy.

Gdybyśmy porównali bezrobocie marzec 2020 roku do marca 2019 roku, to wskaźnik wręcz się obniżył. Wiemy jednak, że sytuacja na rynku pracy wygląda zupełnie inaczej, część bezrobotnych się wyrejestrowuje i nowa fala bezrobotnych będzie napływała

– podkreślił Marlena Maląg

Według minister podawanie dziś wskaźników i mówienie, że sytuacja jest dobra byłoby nieodpowiedzialne.

Rzeczywiste, realne wskaźniki będziemy widzieli na końcu miesiąca kwietnia, a nawet w maju. Na pewno będziemy obserwowali wzrost bezrobocia, będziemy wprowadzali takie mechanizmy, że osoby które są bezrobotne będą mogły ten trudny okres przeżyć.

Minister rodziny,pracy i polityki spłecznej przekazała też „wielkie ukłony i podziękowania dla całego środowiska medycznego, które walczy o życie Polek i Polaków”.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 500+, Marlena Maląg
Złożono prawie 300 tysięcy wniosków o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej. „Widać bardzo duże zainteresowanie”

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała w programie pierwszym Polskiego Radia, że do tej pory złożono blisko 300 tysięcy wniosków o wsparcie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV