Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z ulicą Wodociągową w Olsztynie? PWiK zapewnia: to droga wewnętrzna, która nie wymaga ingerencji Rady Miasta

Fot. M. Lewiński

Uchwały nie było, a nazwa jest. Ulica Wodociągowa, czyli łącznik wybudowany przez „Pewik” między ulicą Fałata, a aleją Wojska Polskiego w Olsztynie. W całości jest to inwestycja spółki, ma charakter drogi wewnętrznej. Stoi przed nią zakaz ruchu, który nie obowiązuje jedynie pojazdów „Pewiku”. Czy spółka mogła samodzielnie nadać nazwę tej ulicy?

Zespół Radców Prawnych Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego twierdzi, że tak. W odpowiedzi nadesłanej reporterowi Radia Olsztyn napisano, że „ze względu na to, że ul. Wodociągowa jest drogą wewnętrzną to nie jest wymagana uchwała Rady Miasta by nadać jej nazwę.”

Tymczasem w artykule 18 ustawy o samorządzie czytamy: „Do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych”.

Problem został już zasygnalizowany podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Tabliczki są, a projekt uchwały w tej sprawie nie został jeszcze przygotowany.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, wodociagowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie
Nowy operator zajmie się zbiórką olsztyńskich odpadów?

Wbrew obawom, olsztyński Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach, do momentu wyboru nowego operatora. Radni uchylili powierzenie tego zadania Olsztyńskiemu Zakładowi Komunalnemu z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV