Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z zabezpieczeniem Elbląga w ciepło? Radni PiS zaniepokojeni

Fot. Energa Kogeneracja

Elbląscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości są od dawna zaniepokojeni brakiem informacji od władz miasta na temat zabezpieczenia elblążan w ciepło.

Wcześniej dopominali się o szczegóły rozmów z Energą Kogeneracją i projekt wspólnego modelu dalszej współpracy. Czarę goryczy przelała wiadomość o tym, że państwowa spółka wypowiedziała miastu umowę i 30 września wyłączy kotły. Stało się to 18 grudnia, czyli na dwa tygodnie przed ostatnią w roku sesją budżetową. A my nie zostaliśmy o tym poinformowani podczas obrad nad budżetem – tłumaczy Marek Pruszak.

00:00 / 00:00

Na specjalnie w tej sprawie zwołanym briefingu przedstawiciele opozycji poinformowali o tym, że złożyli w Urzędzie Miasta wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej z szeregiem pytań. Chcemy poznać odpowiedzi w interesie mieszkańców, którzy jesienią mogą mieć zimne kaloryfery – uważa Piotr Opaczewski z klubu PiS. Chodzi o wyjaśnienie, co zrobią władze miasta, kiedy EKO wygasi piece. A także jaki jest plan budowy własnej ciepłowni, ile będzie ona kosztować, oraz czy powstanie ona z budżetu miasta.

00:00 / 00:00

Prezydent Elbląga zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zwoła konferencję w tej sprawie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, ciepło, Marek Pruszak, Energa
Budżet Morąga na 2020 rok z deficytem

Najtrudniejszy w ostatnich latach budżet z prawie 3-milionowym deficytem uchwalili radni Morąga. W 2020 roku najwięcej wydatków pochłoną oświata oraz opieka społeczna. W rozpoczętym roku gmina...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV