Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co robić by nie dać się oszukać i samemu nie popełnić przestępstwa? Elbląg stawia na bezpieczne z@kupy w sieci

Zakupy przez internet są coraz popularniejsze. Fot. fotolia

Bezpieczne z@kupy w sieci – to program prewencyjny dla młodzieży realizowany przez policję w elbląskich szkołach średnich, przy współpracy z największą platformą aukcyjną w Polsce.

Specjaliści radzą nastolatkom, co robić by nie dać się oszukać, albo żeby samemu nie popełnić przestępstwa.

Program Bezpieczne zakupy w sieci to cykl bardzo interesujących zajęć ze specjalistami, którzy wyjaśnią wszystkie wątpliwości

– tłumaczy Jakub Sawicki z elbląskiej komendy policji.

Zakres informacji jest szeroki. Obejmuje zakres praw klienta, jak i gdzie sprawdzać wiarygodność sprzedawcy, co robić w razie problemów. Podczas szkolenia młodzież jest bardzo aktywna. Pada mnóstwo pytań m.in. o płatności, ochronę danych czy tożsamości.

Ze szkolenia Bezpieczne z@kupy w sieci skorzystały już trzy szkoły w Elblągu, w zajęciach wzięło udział ponad 300 uczniów. Kolejne zainteresowane placówki mogą zgłaszać się do policjantów z prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, by umówić się ma szkolenie. Program został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, bezpieczeństwo, internet, oszustwa, komputer, zakupy
Nielba Wągowiec za silna dla Mebli Wójcik

W Elblągu szczypiorniści Mebli Wójcik przegrali z liderem rozgrywek Nielbą Wągrowiec. Do przerwy spotkanie przebiegało przy 1-2 bramkowej przewadze gości, którzy ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV