Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Co robić gdy czynsze przekraczają dochody lokatorów?

Kamienica przy ulicy Mickiewicza 27 w Olsztynie

Autorzy audycji Śliska Sprawa zainteresowali się problemem lokatorów zabytkowej kamienicy przy ulicy Mickiewicza 27 w Olsztynie, która w całości należy do miasta.

W kamienicy wydzielonych jest kilkanaście lokali komunalnych. Nie są to odrębne mieszkania, bo większość lokatorów ma wspólne przedpokoje z sąsiadami i wspólne toalety. Poza tym budynek – jak mówią lokatorzy – jest w fatalnym stanie technicznym. Tymczasem czynsze, które część lokatorów musi płacić miastu, przekraczają ich dochody. Jak wyliczają, od 2007 roku, stawka czynszu wzrosła o ponad 240 procent.

Kamienicą przy ulicy Mickiewicza 27 zarządza Zakład Lokali i Budynków Komunalnych. Jego dyrektor Zbigniew Karpowicz podkreśla, że wzrost opłat czynszowych w tym budynku, wynika z przeprowadzonych tam remontów: wymiany okien, a także podłączenia centralnego ogrzewania i doprowadzenia ciepłej wody. Poza tym nie wszyscy lokatorzy płacą wysoki czynsz. Niektórzy mogą skorzystać z obniżki ustalonej przez miasto.

Wojciech Chromy i Leszek Tekielski zastanawiają się: co z lokatorami, którzy nie mogą skorzystać z miejskiej obniżki, a nie stać ich na płacenie tak wysokiego czynszu? Co z planowanym remontem zabytkowej kamienicy, o co od lat zabiegają najemcy?

Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

00:00 / 00:00

Gościem audycji był prof. Mirosław Gornowicz, olsztyński radny z Klubu Ponad Podziałami. 

Posłuchaj rozmowy z Mirosławem Gornowiczem

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, mieszkanie, komunalne, kamienica, Gornowicz, opłaty, czynsz, lokal, Mickiewicza
Olsztyn szykuje się do wiosny. Miasto ozdobią bratki i stokrotki

Bratki i stokrotki - te kwiaty wiosną ozdobią centrum miasta. Rozpoczęło się sadzenie roślin wiosennych. Olsztyn przybiera wiosenne barwy. Wszystko za sprawą kwiatów, które od wtorku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV