Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co z koloniami i obozami dla dzieci? Do kuratorium wpłynęło kilkanaście zgłoszeń

Fot. Aleksandra Stańco

Wakacje 2020 pod znakiem zapytania. Zorganizowany wypoczynek dla dzieci jest możliwy, ale pod rygorem dostosowania się do wytycznych sanitarnych. Te znane są od kilku dnia, a część organizatorów wciąż nie jest na to przygotowana.

Do warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty do tej pory wpłynęło zaledwie kilkanaście zgłoszeń od organizatorów obozów czy kolonii. Muszą je zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem, więc jest szansa, że jeszcze będą napływały kolejne wnioski na wypoczynek organizowany w późniejszych terminach wakacji. Część firm już prowadzi nabór na kolonie.

Chętni są, choć – jak powiedziała pracowniczka jednego z olsztyńskich biur podróży, jest ich mniej niż w poprzednich latach. Wśród wytycznych sanitarnych jest m.in. ograniczenie liczby osób w pokojach do maksymalnie czterech, konieczność zmianowego wydawania posiłków i niekontaktowania się różnych grup podczas pobytu.

Wytyczne MEN i GIS są dostępne m.in. na stronie kuratorium oświaty. Trwają też przygotowania do organizacji obozów harcerskich. ZHR zapewnia, że takie obozy się odbędą, ZHP także pracuje nad ich organizacją, choć już wiadomo, że część hufców zrezygnowała z tegorocznej akcji lato.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wypoczynek, obozy, wakacje, kolonie, Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne 2 tygodnie

Obecnie zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat 8 przysługuje do 14 czerwca. Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, teraz zostanie wydłużony do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV