Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co ze stadionem Stomilu? PiS wie skąd wziąć pieniądze, prezydent miasta nie wierzy w dofinansowanie

Fot. Łukasz Węglewski

PiS krytykuje prezydenta Olsztyna za brak starań o pieniądze na remont stadionu Stomilu. Według przedstawicieli partii, można pozyskać ministerialne środki przynajmniej na część tej inwestycji. Prezydent Olsztyna zapowiada, że z podpowiedzi skorzysta.

Fatalny stan techniczny murawy na stadionie Stomilu ostatnio doprowadził do odwołania meczu z Ruchem Chorzów, zaplanowanego na 10 marca. Dlatego radni Prawa i Sprawiedliwości wysłali do ministra sportu pytanie o możliwość dofinansowania przebudowy stadionu.

Z odpowiedzi wynika, że ministerstwo na stadion nie da, ale może dać na bazę treningowo-szkoleniową. Chodzi o pieniądze z programu Sportowa Polska.

W skład takiej bazy mogłyby wejść boiska treningowe – pełnowymiarowe, jak i niepełnowymiarowe – również z zadaszeniem umożliwiającym ich całoroczne wykorzystanie

– cytuje ministerialny list Jerzy Szmit, prezes okręgowych struktur PiS w Olsztynie.

W takiej sytuacji miasto i tak musiałoby wydać spore pieniądze, bo ministerstwo dofinansuje tylko połowę inwestycji. Jerzy Szmit dodaje, że program Sportowa Polska stwarza jeszcze jedną możliwość.

Można z niego uzyskać dofinansowanie na budowę płyt czy modernizację płyt stadionowych.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przyznaje, że płyta stadionu Stomilu musi zostać zmodernizowana. Miasto w ubiegłym tygodniu znalazło nawet na to pieniądze. Koszt oszacowano na 3,5 miliona złotych. W ministerialne dofinansowanie tego projektu prezydent Grzymowicz nie wierzy.

Ministerstwo zapisało w tym programie, że nie może ten program finansować płyt czy murawy boisk profesjonalnych, zawodowych klubów

– twierdzi.

Jednocześnie prezydent Olsztyna zapowiada, że na wszelki wypadek wniosek o finansowanie modernizacji płyty do ministerstwa jednak złoży. Czasu jest już bardzo mało, bo wnioski do programu Sportowa Polska można składać tylko do końca marca.

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil, PiS, stadion, Piotr Grzymowicz, Prawi i Sprawiedliwość
Stomil Olsztyn pod lupą PZPN

Choć udało się uniknąć walkowera za odwołany mecz z Ruchem Chorzów, olsztyński Stomil nadal jest pod lupą działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Komisja ds. Licencji Klubowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV