Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w ekstraklasie tenisistek stołowych

Zawodniczki Pomleku Warmii Lidzbark Warmiński zaczynają walkę o medale. Dziś  w Lidzbarku Warmińskim o 17.00 zagrają pierwszy mecz półfinałowy z AZSem Wrocław.

„Znamy rywalki i liczymy na awans” – mówi nam trener Zbyszek Pietkiewicz:

Na takie mecze jak z Wrocławiem czekamy cały sezon. Faza play-off jest o tyle ciekawsza od fazy zasadniczej, że gra się dwa mecze, a w dwumeczu możliwe są różne taktyczne posunięcia, różne ustawienia drużyny. Zawodnik numer jeden wcale nie musi zagrać na zawodnika numer jeden.  Można ryzykować, można od razu ustawiać wariant na 3:0. My pomysły już mamy, ale przyjrzymy się jeszcze drużynie z Wrocławia, bo nie wiemy, czy zagra Ania czy Kasia Węgrzyn. Wiemy, że zagra Natalia Bajor i zawodniczka chińska. My na pewno wystąpimy w najmocniejszym składzie. Liczymy na dobry mecz, a jeśli zagramy bardzo dobry mecz, to wynik będzie korzystny dla nas. Regulamin mówi, że gramy do lepszego bilansu w dwumeczu, dlatego istotne będą też sety i piłki. My jesteśmy zespołem nieco bardziej doświadczonym i w tym upatruję szansy na korzystny końcowy wynik.

Posłuchaj wypowiedzi trenera Zbyszka Pietkiewicza

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski

Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenist stołowy, Polmlek Warmia Lidzbark Warmiński
Świetny początek sezonu tenisistów stołowych w Superlidze

Trwa znakomita pass drużyn z Warmii i Mazur w Superlidze mężczyzn. Tabelę z kompletem zwycięstw tabelę otwiera Dekorglass Działdowo, który ma w tym roku apetyty na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV