Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz bliżej rozpoczęcia przekopu Mierzei Wiślanej. Minister Gróbarczyk: Przygotowujemy pewną niespodziankę

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk i Jarosław Babalski. Fot. M. Stankiewicz

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej poinformował, że dobiegają końca przygotowania do przekopu Mierzei Wiślanej.

Marek Gróbarczyk powiedział, że projekt inwestycji jest gotowy, ale nie ma jeszcze pozwolenia na budowę. Dodał, że resort przygotowuje – jak się wyraził –  niespodziankę:

Część prac możemy zacząć wcześniej. Przygotowujemy niespodziankę na 16 października w ramach pewnych prac, które możemy rozpocząć już na Mierzei.

00:00 / 00:00

Minister Gróbarczyk podkreślił, że skarga, złożona w sprawie przekopu przez Rosję do Komisji Europejskiej, nie wpłynie na prowadzone przez Polskę prace. Dodał, że kraj ten od dawna zajmował negatywne stanowisko w sprawie inwestycji.

Przekopanie kanału przez Mierzeję Wiślaną ma umożliwić statkom wpływanie do portu w Elblągu bez konieczności korzystanie z Cieśniny Piławskiej, należącej do Rosji.

 

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, ministerstwo gospodarki morskiej
Jarosław Kaczyński: Wbicie łopaty pod przekop Mierzei Wiślanej odbędzie się w trakcie tej kampanii wyborczej

Przekop Mierzei Wiślanej jest inwestycją ważną ekonomicznie i demonstracją polskiej suwerenności - mówił w Porannych pytaniach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jestem przekonany, że pierwsza łopata pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV