Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz dłuższa lista zarzutów wobec „agenta Tomka”. Nowe dotyczą prania brudnych pieniędzy. Jest wniosek o areszt tymczasowy

Tomasz K. usłyszał kolejne zarzuty

Tomasz K., znany w mediach jako „agent Tomek”, usłyszał w prokuraturze regionalnej w Białymstoku kolejnych dziewięć zarzutów.

Były poseł PiS i były agent CBA Tomasz K. został dziś zatrzymany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń powiedział, że zarzuty dotyczą tak zwanego prania brudnych pieniędzy.

Na podejrzanym łącznie ciąży piętnaście zarzutów. W połowie listopada Tomaszowi K., który przez pewien czas kierował Stowarzyszeniem Helper, śledczy postawili już sześć zarzutów. Dotyczą między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia ponad 10 milionów złotych oraz oszustw związanych z nienależnym przyznaniem dotacji w wysokości ponad 39 milionów złotych.

Prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Białymstoku wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Tomasza K. Za każdy z zarzucanych mu czynów grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR i PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zarzuty, wniosek, agent Tomek
„Agent Tomek” zatrzymany. Chodzi o śledztwo w sprawie Stowarzyszenia Helper

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku został zatrzymany Tomasz K. - b. poseł PiS i b. agent CBA, znany jako "agent Tomek". Informacje o zatrzymaniu potwierdził...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV