Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz niższe bezrobocie w regionie, ale pracownicy publicznych służb zatrudnienia nadal potrzebni

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. fot. M. Zbrożek

W sobotę przypada Dzień Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia. W warmińsko-mazurskich urzędach pracy zatrudnionych jest około tysiąca osób. 29 z nich otrzymało  Medale za Długoletnią Służbę, przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W województwie, jak w całym kraju, stopa bezrobocia spada. Na koniec grudnia wyniosła 11,7 procent.

Dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy Zdzisław Szczepkowski przekonuje jednak, że urzędnicy mają co robić. – Z jednej strony pojawia się możliwość indywidualnej pracy z bezrobotnymi. Po drugie to sprawa finansowania chociażby szkoleń u pracodawców. Po trzecie – doszły nowe zadania związane w wydawaniem zezwoleń na pracę obcokrajowców – wyjaśnia.

Dotychczas urzędy pracy zajmowały się tylko oświadczeniami o zamiarze powierzenia pracy obcokrajowcom, a tylko w Olsztynie liczba takich oświadczeń wzrosła w ciągu trzech lat… stukrotnie.

 

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezrobocie, urząd pracy
Spadające bezrobocie sprawia, że firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem dobrych pracowników

O spadającym bezrobociu i problemach z pracownikami rozmawiano podczas zorganizowanej w Olsztynie konferencji rozpoczynającej „Europejskie Dni Pracodawcy 2017". To druga edycja tego przedsięwzięcia. Dokształcanie pracowników, których...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV