Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej mieszkańców wspiera organizacje z Warmii i Mazur. Ruszyła akcja zachęcająca do przekazania 1% podatku

Fot. Dorota Grzymska

Po raz 11. w regionie rusza akcja „Kocham wspieram – mój 1% dla organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur”. To działania społeczne, które mają zachęcić mieszkańców województwa do przekazania 1% podatku.

Z podsumowania ubiegłego roku wynika, że na Warmii i Mazurach ponad 470 tysięcy osób przekazało jeden procent na organizacje pożytku publicznego. Łącznie to ponad 22 miliony 600 tysięcy złotych. To o ponad 2 miliony 600 tysięcy więcej, niż w roku poprzedzającym. Podatnicy wybrali 2 605 organizacji pożytku publicznego, z czego tylko 322 podmiotów pochodziło z Warmii i Mazur.

Ale prawie 500 tysięcy podatników w ogóle nie wykazało jednego procenta, co oznacza, że prawie 7 milionów złotych przepadło. Stąd apel i coroczna akcja Urzędu Marszałkowskiego, by przekazywać jeden procent ze swoich podatków, a najlepiej na organizacje pożytku publicznego z Warmii i Mazur.

Ambasadorami akcji są m.in. Iwona Pavlović, Andrzej Matracki, Wojciech Malajkat i Paweł Woicki.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, Urząd Marszałkowski, mieszkańcy
Grupa mieszkańców chce odwołać burmistrza Kętrzyna. Ryszard Niedziółka odpowiada: to zemsta

Czy mieszkańcy Kętrzyna odwołają burmistrza? Zamiar przeprowadzenia referendum zgłosiła rano w biurze podawczym Urzędu Miasta grupa mieszkańców niezadowolonych z obecnych rządów. Pięć osób (między innymi Stanisław...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV