Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej młodych ludzi na rynku pracy. „To pokolenie podłączone do sieci i wychowane na smartfonach. Musimy znaleźć kompromis”

Fot. K. Grabowska

Jak dostosować rynek pracy do potrzeb młodych ludzi – to główne zagadnienie poruszane podczas konferencji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie pod hasłem „Młodzi wchodzą do gry”.

Spotkanie zainaugurowało Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery, który rozpocznie się w poniedziałek. W planach jest zorganizowanie ponad 400 spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych w całym regionie. Ich adresatami mają być nie tylko młodzi ludzie, ale też pracodawcy, doradcy zawodowi i przedstawiciele pośredniaków.

Grupa młodych ludzi na rynku pracy stale wzrasta. To na co należy zwrócić szczególną uwagę organizując dla niej zatrudnienie to czasy, w których się urodzili – mówi Bożena Piątek, kierowniczka centrum planowania kariery zawodowej w Olsztynie, która nazywa tą grupę bezrobotnych „pokoleniem Z”:

00:00 / 00:00

Warmińsko-Mazurskiemu Tygodniowi Kariery patronuje Radio Olsztyn. Szczegółowy program spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.doradca.up.gov.pl

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojewódzki Urząd Pracy, rynek pracy, Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery, pokolenie Z
Zdzisław Szczepkowski: W tym roku bezrobocie w naszym regionie może spaść poniżej 10%

- Do listopada stopa bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim powinna stale spadać - mówił w Porannych Pytaniach Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. Jak informuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV