Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej osób chce przejść szkolenie wojskowe

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach rośnie zainteresowanie przygotowawczą służbą wojskową oraz szkoleniami zapowiadanymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

– Na czteromiesięczną służbę dla rezerwistów, przez ostatnie 4 lata, zgłosiły się 3 tysiące ochotników – powiedział Radiu Olsztyn major Jacek Wieliczko, oficer prasowy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie. Nie wszyscy jednak od razu są kierowani na poligon.

00:00 / 00:00

Wiele osób interesuje się także szkoleniami, o których mówił niedawno Minister Obrony Narodowej. Mają one być skierowane do rezerwistów, którzy nie zaznali jeszcze wojskowego życia.

00:00 / 00:00

W ciągu 10 dni na Warmii i Mazurach zgłosiło się 140 chętnych – głównie bezrobotnych ze średnim i wyższym wykształceniem. Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało, że w razie dużego zainteresowania, planuje utworzyć specjalne turnusy szkoleniowe dla takich osób.

(mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, przeszkolenie wojskowe
Czy wojsko mogłoby mieć pożytek ze studentów?

Czy wiedzę studentów można wykorzystać w hipotetycznym konflikcie zbrojnym? - Najpierw należałoby powołać ich do wojska i przeszkolić, a dopiero potem przydzielać jakieś zadania - ocenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV