Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej skarg na szalejące motorówki i skutery wodne

Tegoroczne lato nie skąpi nam pięknej pogody, toteż największą popularnością cieszy się wypoczynek nad wodą. Można poleniuchować i spędzać czas aktywnie – na kajaku, rowerze wodnym czy łódce. Ale nie brakuje amatorów motorówek i skuterów wodnych. I tu aż roi się od nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy czują się panami jezior.

Do naszej rozgłośni przychodzi coraz więcej skarg i to nie tylko od miejscowych plażowiczów. Turysta – żeglarz, pochodzący z Warszawy narzeka, że motorówki na wielkich jeziorach to plaga. Jeżdżą szybko, podpływają za blisko żeglarzy i stwarzają niebezpieczne sytuacje. Problem z motorówkami i skuterami wodnymi jest także nad jeziorem Ukiel.

Tu od lat obowiązują przepisy, które mówią o tym, że pływać można tylko w odległości 100 metrów od przystani i kąpielisk

– przypomina Sławomir Gicewicz, prezes WOPR w Olsztynie.

Z kolei aspirant Sebastian Fiłończuk przyznaje, że przepisy łamią najczęściej przyjezdni. Za złamanie przepisów grozi mandat od 20 do 500 złotych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, Ukiel, jeziora, motorówki, video
Plaga pijanych sterników na warmińsko-mazurskich jeziorach

Policyjni wodniacy codziennie zatrzymują nietrzeźwych sterników. Wielu z nich dodatkowo łamie zakaz wytwarzania fal, które mogą doprowadzić do uszkodzenia cumowanych przy kei łodzi. W Giżycku policja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV