Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej zwolnień grupowych na Warmii i Mazurach

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski. Fot. RO

W tym roku, zwolnienia grupowe objęły na Warmii i Mazurach dwukrotnie więcej osób niż w 2013.

Od stycznia do listopada tego roku zwolnionych zostało 674 pracowników – rok wcześniej 315. Jak ocenia dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski, przyczyniła się do tego likwidacja zakładu meblarskiego FS Favorit Furniture w Szczytnie, gdzie pracę straciły 382 osoby. Z kolei w kwietniu, spółka PKP PLK Olsztyn zgłosiła do zwolnienia 103 osoby, ale wszystkie nadal pracują.

Tymczasem w 2014, w porównaniu z rokiem poprzednim, o 8 tysięcy zwiększyła się liczba ofert pracy. Było ich ponad 50 tysięcy.

W przyszłym roku w regionie zakończy się realizacja dwóch dużych inwestycji finansowanych ze środków unijnych. Chodzi o Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim i lotnisko regionalne w Szymanach. W Termach – według szacunków samorządowców – ma powstać 85 miejsc pracy, a na lotnisku 110. Jednak zdaniem dyrektora WUP, poprawi to sytuację na rynku pracy w dwóch powiatach: lidzbarskim i szczycieńskim, ale znacząco nie wpłynie na liczbę bezrobotnych w regionie. (kan/pap/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, zwolnienia grupowe
Potrzebni strażnicy graniczni do pracy na lotnisku w Szymanach

141 nowych funkcjonariuszy ma zostać przyjętych w przyszłym roku do Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej. Część nowych miejsc pracy ma powstać na lotnisku regionalnym w Szymanach koło Szczytna....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV