Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz większe szanse na wybudowanie małej obwodnicy Ełku

Od lewej: radny powiatowy Ryszard Skawiński, doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel, poseł Wojciech Kossakowski i kandydat do rady miejskiej Adam Bartoszewicz. Fot. M. Zbrożek

O małej obwodnicy Ełku mówi się od dawna. Odciążyłaby ulicę Kilińskiego i Wojska Polskiego oraz jedyny most na rzece Ełk łączący kilka dużych osiedli z resztą miasta.

Nigdy jednak na tak dużą inwestycję nie było pieniędzy. Dzisiaj jest to możliwe dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych – mówi poseł Wojciech Kossakowski.

Rząd zatwierdził go na ostatnim posiedzeniu. W ciągu 10 lat na drogi będące własnością samorządów zostanie przeznaczonych 36 miliardów złotych, a poszczególne samorządy będą mogły otrzymać aż 80 procent dofinansowania inwestycji.

To szansa dla Ełku – dodaje doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel. Dotacja rządowa obejmie również zadania wieloletnie, takie jak mała obwodnica, której koszt wybudowania wraz z mostem na rzece to około 28 milionów złotych. Dofinansowanie w takich wypadkach może wynieść nawet 30 milionów złotych.

W przyszłym roku poszczególne województwa z Funduszu Dróg Samorządowych będę mogły otrzymać ponad 350 milionów złotych. Mała obwodnica Ełku miałaby prowadzić wzdłuż torów kolejowych od ronda przy ul. Grajewskiej do dworca PKP.
Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica
Utrudnienia na drodze krajowej 51 z Olsztyna w kierunku Warszawy

Chodzi o okolice Tomaszkowa na krajowej 51, gdzie drogowcy budują obwodnicę Olsztyna. Drogowcy kładą właśnie ostatnią warstwę asfaltu.  Ruch odbywa się wahadłowo i trzeba liczyć się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV