Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ćwiczenia przeciwpowodziowe w Elblągu. „Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich lat”

Fot. M. Stankiewicz

Kilka elbląskich spółek komunalnych wzięło udział w ćwiczeniach przeciwpowodziowych w mieście. Odbyły się w ramach działań Obrony Cywilnej. Uczestnicy mieli okazję do praktycznego wykorzystania Mobilnego Systemu Ochrony Przeciwpowodziowej, który ustawiali wzdłuż rzeki Elbląg.

– Elbląg musi być gotowy do akcji powodziowej przez cały rok. Dlatego ważna jest współpraca wszystkich instytucji i firm, które mogą być włączone do akcji ratowniczych. Po ubiegłorocznych doświadczeniach do procedur wprowadzone zostały zmiany, także w systemie powiadamiania – wyjaśnia Tomasz Świniarski szef zarządzania kryzysowego w elbląskim ratuszu. Dotyczy to nie tylko straży pożarnej czy policji, spółek komunalnych ale też firm prywatnych.

Dodajmy, elbląski miejski magazyn przeciwpowodziowy wzbogacił się  niedawno o pięć nowych lejów do wypełniania worków piaskiem. Urządzenia zaprojektowali pracownicy Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, a wykonała je jedna z elbląskim firm w ramach Obrony Cywilnej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, powódź, ćwiczenia
Na Warmii i Mazurach zawyją syreny

14 i 15 listopada w województwie warmińsko-mazurskim zawyją syreny. Związane jest to z ogólnopolskimi ćwiczeniami RENEGADE.  Do ćwiczeń wykorzystane zostaną systemy alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV