Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cyberoszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Cyberprzestępczość. Fot. pixabay

Internetowi oszuści wykazują się dużą aktywnością. Ostatnio coraz częściej do osób posiadających konta mailowe wysyłane są fałszywe listy.

Oszuści podszywają się w nich pod Pocztę Polską. Fałszywe maile o nieodebranej przesyłce zostały rozesłane między innymi na adresy internetowe dziennikarzy Radia Olsztyn. Do wiadomości dołączony jest zawirusowany plik, który ma w sobie oprogramowanie szyfrujące dostęp do danych na dysku. Po ukończeniu całego procesu, na ekranie użytkownika wyświetla się komunikat z żądaniem okupu.

O internetowych próbach wyłudzeń w relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Takie działanie jest przestępstwem podkreślił podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Operator pocztowy zaleca, aby nie otwierać podejrzanych wiadomości oraz ignorować załączniki i odnośniki. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie tylko w pierwszym kwartale tego roku wykryli 177 przestępstw internetowych. Rok temu było ich ponad 1300.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poczta, oszust, internet, cyberprzestępczość
Podrabiał dokumenty i wyłudzał kredyty

Mieszkaniec Węgorzewa wyłudził kredyty na 22 tysiące złotych. Pomagało mu w tym kilka osób, które posługiwały się fałszywymi dokumentami. Do sądu trafił akt oskarżenia. Policjanci pracowali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV